książka Jakusho Kwonga Roshiego

 

W marcu 2003 roku ukazała się w USA książka roshi Kwonga "No Begining, No End".

Jej polskie wydanie "Bez początku, bez końca" ukazało się w Polsce w maju 2005 roku w pięknym tłumaczeniu Michała Kłobukowskiego, a drugie wydanie właśnie trafia do księgarń - kwiecień 2016!

 

Książkę można nabywać w naszych lokalnych ośrodkach medytacyjnych - najblizsza okazja 24 kwietnia w Gdańsku w czasie Wesaku, w zendo w Warszawie i w Poznaniu oraz w czasie Ceremonii Mountain Seat w dniu 7 maja w Kącikach k. Warszawy.

Całkowity dochód ze sprzedaży książki przeznaczony jest na budowę Ośrodka Zen w Kącikach!

 

Książka jest też dostępna w sprzedaży Wydawnictwa Charaktery: http://charaktery.eu/artykul/bez-poczatku-bez-konca-intymne-serce-zen

 

Roshi zawiera w niej praktyczne i poetyczne nauki płynące z samego serca zen i jego tradycji. Uczy nas jak obudzić naszą wewnętrzną mądrość, współczucie i poczucie jedności ze światem. Uczy jak rozmawiać z naszym najgłębszym i najmądrzejszym JA.

 

Niektóre recenzje książki:

 

Roshi Kwong to prawdziwy nauczyciel. Jego książka przemawia nie tylko do osób świeckich, ale także do ludzi zajmujących się praktyką buddyzmu zen. Autor potrafi wyciągnąć naukę zarówno z tego, jak kupował swoim synom buty, jak i z prawie czterdziestu lat praktyki zenistycznej i studiów pod kierunkiem wielkich mistrzów z całego świata. Ta książka o istny skarb!

Eleanor Coppola - pisarka, artystka, reżyser filmowy

 

Od dawna wyczekiwana książka roshiego Kwonga nie ma sobie równych. Roshi Jakusho Kwong poruszył serca wielu ludzi oddaniem, z jakim kontynuuje nauki szkoły soto. Każda myśl, każdy zapis z tej książki jest mową Dharmy, skierowaną wprost do serca, umysłu i duszy. Jeśli szukasz swojej drogi, gorąco polecam te książkę.

Phil Jackson, trener Los Angeles Lakers, (prywatnie przyjaciel roshiego)

 

Roshi Kwong nieustannie wskazuje palcem księżyc, który mamy tuż przed oczami: praktykę i urzeczywistniania się w życiu codziennym. Przemawia ze współczuciem, a jednocześnie z naciskiem. Z wdzięcznością i miłością przytacza opowieści i nauki swoich poprzedników. Z wdzięcznością i pokorą opowiada o własnych studiach i o drodze, którą podąża. Książka zachęca nas, żebyśmy w najgłębszym tego słowa znaczeniu zbliżyli się do własnego życia.

Roshi Bernie Tetsugen Glassman, mistrz duchowy White Plum Sangha i założyciel Peacemaker Community