17 f 2011
 
 

Plan praktyk 2011/2012

 
 

Dnia 15. października 2011 w uroczej aurze jesienno-duchowo-kulinarnej odbyło się zebranie członków i sympatyków naszej grupy trójmiejskiej.

 

Frekwencja dopisała, choć nie wszyscy przybyli. Wspominaliśmy więc znikające punkty naszej grupy,  czyli Jolę Pachocką i Piotra Jahołkowskiego, i ślemy im tą drogą serdeczne pozdrowienia. Nie zapominajcie o nas! W pamięci mamy także tych, którzy odeszli wcześniej albo są na obczyźnie. Jak Wam? Mamy nadzieję, że dobrze.

 

Przy suto zastawionym stole – tu ukłony w stronę Łucji – bigos owocowy – Och! oraz Małgosi – never-ending ciasto drożdżowe – Haj! – oglądaliśmy zdjęcia z Kącików na Facebooku i wtedy Jula powiedziała: „To nie jest blisko, to nie jest daleko”. Tym samym zebranie sanghowe zostało rozpoczęte:

 

 

1. Jukai.

W przyszłym roku kilka osób z naszej grupy będzie przyjmowało wskazania. Ewa K. poprowadzi dla nich praktykę, prawdopodobnie w czasie sesshinów, nt. Jak szyć rakusu? Obecność obowiązkowa (bo to trudna sprawa – dopisek własny – nie zazdroszczę Wam).

 

2. Ordynacje.

Szykuje nam się, proszę państwa, wielka uroczystość. Otóż, poza planowanymi ordynacjami mnisimi (Jacoba i Kazika), jeszcze trzy osoby z naszej sanghi trójmiejskiej! dostąpią tego zaszczytu! Są to: Ewa Kochanowska, Jarek Chybicki i Kuba Gołębiewski!!! Hip, hip, hurra! Gratulujemy Wam serdecznie! Nie poddawajcie się!

Będziemy uczestniczyć wspólnie w szyciu okesy dla nich, które poprowadzi Kasia Markiewicz z Warszawy w czasie naszych sesshinów.

 

3. A oto nasze weekendowe sesshiny – wstępne terminy – w zendo na Lipowej (lub wyjazdowe):

5/6 XI,    7/8 I,    11/12 II,    10/11 III

 

4. Rohatsu.

Planujemy cały tydzień 5 – 9 XII zrobić praktykę w zendo o godz 18.00, a w piątek wieczorem 9 XII – 11 XII wyjeżdżamy, kto może, do Adeli i Daniela Kalinowskich do Strzelinka na ich zaproszenie na wspólną praktykę rohatsu! (Ratuj się, kto może – cała noc!)

Oświecajmy się, jak te kamienie w rzece.

 

5. Studiowanie tekstów umilą nam prawdopodobnie ciepłe posiłki po, zapraszamy Cię, Jachoł:

29 X – Jarek, 26 XI – Łucja, 17 XII – Małgosia, 14 lub 28 I (21 I jednak nie zostawię Dominiki samej, sorry) – Ewa Cz,  25 II – Krzysiu Z.

 

6. Filmy w zendo.

Jarek przyśle wykaz, do ustalenia, do wyboru.

 

7. Cegiełki na ośrodek w Kącikach.

Są w zendo do kupienia z piękną kaligrafią Roshiego Hoitsu Suzuki. Cena – 10 zł, Krzysiu zarządza.

 

8. Składki – również Krzysiu lub na konto

Nr subkonta sanghowego w Banku Zachodnim WBK SA

17 1090 1098 0000 0001 1041 5436

Krzysztof Zamościński

 

Ania Lichotka przekazuje wszystkim serdeczne pozdrowienia, razem z córeczką, Zosieńką, ma się dobrze i wzrastają obie! Czekamy na Was!

 

A my mamy przyjemność złożyć najlepsze życzenia naszym nowożeńcom – Natalii i Grubemu – bawcie się dobrze! Trzymamy kciuki za Was!

 

I tym miłym akcentem kończę, kto może, niech naśladuje, reszta niech się cieszy, tym, co ma.

 

Figlara Ewa (Cz)

Gassio

 

foto z albumu Juli