10 f 2015
 
 

Przekaz Nauczania dla Mikołaja Uji Markiewicza

 
 

Drodzy Sangowicze i Przyjaciele Sanghi Kannon,

 

z radością informujemy, że Mikołaj Uji Markiewicz ma w tym roku otrzymać Przekaz Nauczania od naszego Nauczyciela Roshiego Kwonga.

Uji jest mnichem, nauczycielem od lat aktywnie pracującym jako nauczyciel w naszej Sandze oraz z wieloma osobami w różnych środowiskach.

 

Udzielenie Przekazu Ujiemu to osiągnięcie i wielki zaszczyt dla całej Sanghi Kannon. Jedno z najważniejszych dla nas wydarzeń odkąd Roshi przyjeżdża do Polski. Uji będzie naszym pierwszym pełnoprawnym nauczycielem. Sangha wkracza w całkiem nowy etap. W sierpniu w Ośrodku na górze Sonoma Uji będzie miał uroczystość Hossenshiki, a w listopadzie właściwą Uroczystość Przekazu.

Jest to wydarzenie łączące wszystkie osoby, które korzystały z nauk Roshiego przez ostatnie niemal 30 lat.

 

Formalności uzyskania przekazu powodują, że Uji musi dwa razy pojechać do Ośrodka Roshiego na Sonomie. Dodatkowo, został przez Roshiego zaproszony do Japonii, do udziału w „podróży życia”, jak się Roshi wyraził, gdzie uczestniczył będzie w dopełnieniu ceremonii Przekazu dla Nyoze.

 

Genjo-ji przyznało Ujiemu zwrot kosztów za bilety do Japonii i bilety na jedną wizytę w USA, licząc na udział naszej Sanghi w pokryciu pozostałych kosztów. Te pozostałe koszty trudno obecnie precyzyjnie określić, ale będzie to kilkanaście tysięcy złotych. Ujiego nie stać oczywiście na takie wydatki, tym bardziej, że o wszystkim dowiedział się na początku tego roku.

 

W imieniu Zarządu Sanghi Kannon zwracamy się z wielką prośbą i z apelem o finansowe wsparcie podróży Ujiego i samej Ceremonii Przekazu. Będziemy wdzięczni za każdą darowiznę, każdą pomoc. Również za przekazanie tej informacji osobom, które mogą nas wesprzeć.

 

Prosimy o składanie darowizn na konto:

Buddyjska Wspólnota Zen Kannon

ul. Staffa 34/18, 01-844 Warszawa

nr 08 2130 0004 2001 0568 2737 0001

z dopiskiem „darowizna na cele kultu religijnego - Ceremonia Przekazu”.

(Informujemy, że taką darowiznę możesz odliczyć od dochodu. Wystarczy dowód wpłaty na konto. Można odliczyć do kwoty stanowiącej 6% swojego dochodu.)

 

Jesteśmy bardzo wdzięczni za dotychczasową wszelką pomoc i wsparcie. Wiele osób od lat wspiera naszą Sanghę i przy tej okazji składamy im serdeczne podziękowanie!

 

Głębokie Gassio

Zarząd Sanghi Kannon

 

zdjęcie z Ango w Wildze w 2008 roku