29 f 2016
 
 

Studiowanie tekstu

 
 

W najbliższą sobotę, 30 stycznia, serdecznie zapraszamy do zendo na Żabiance na studiowanie tekstu.

Zaczynamy jak zwykle g. 18.00

a po drugiej rundzie zazen, czyli ok g. 19.10 Krzysiek Jaroń przeczyta fragment z książki Charlotte Joko Beck pt. "Zen na co dzień: miłość i praca".

Potem zapraszamy na herbatę i spotkanie dotyczące przyjazdu Uji w lutym i Roshiego Kwonga w kwietniu.

Do zobaczenia
Gassio


Nie będąc świadomi naszych uczuć, nie żyjemy pełnią życia. Życie dla większości ludzi nie jest satysfakcjonujące, gdyż zazwyczaj są nieobecni przy własnych doświadczeniach. Jeśli medytujemy od kilku lat, jesteśmy trochę mniej nieobecni. Jednak nie znam nikogo, kto przez cały czas byłby w pełni obecny.

Jesteśmy jak ryby, które pływają w kółko, szukając wielkiego oceanu życia, a nie dostrzegają własnego otoczenia. Podobnie jak te ryby, zastanawiamy się nad sensem życia, nieświadomi wody, która nas otacza i oceanu, którym jesteśmy. Ryba spotyka wreszcie nauczyciela, który to zrozumiał, i pyta go: czym jest wielki ocean? A nauczyciel się śmieje. Dlaczego?

Ocean to było życie ryby. Wyjmij rybę z wody, a pozbawisz ją życia. Podobnie my, jeśli oddzielamy się od naszego życia, czyli tego, co widzimy, słyszymy, dotykamy, wąchamy, czujemy, tracimy kontakt z tym, czym jesteśmy.

Nasze życie to zawsze tylko życie.

Charlotte Joko Beck