15 f 2016
 
 

Książka "Bez Początku Bez Końca"

 
 

Z prawdziwą radością informujemy, że jest już długo wyczekiwane drugie wydanie książki Roshiego Kwonga "Bez Początku Bez Końca. Intymne serce Zen".

 

Większość ludzi wpada w pułapkę, kiedy wydaje im się, że wiedzą, co robią, jaki mają przed sobą cel, do czego dążą. Możesz mieć wrażenie, że naprawdę to wszystko wiesz, a jednak robisz rzeczy daremne, bo ludzie przeważnie pojmują cel w kategoriach przeciwieństw, wedle własnej oceny tego, co dobre, a co złe, co skuteczne, co opłacalne, co pożyteczne, a co szkodliwe, co duże, a co małe. Dajemy się zwieść takim etykietkom, całemu temu nazewnictwu, i nasze działania stają się przez to wymuszone. Dzieje się tak między innymi dlatego, że chcemy być dobrzy. Chcemy przeistoczyć się w nieskazitelnie dobrych ludzi. Lecz już teraz jesteś dobry – przecież po to medytujesz, żeby dostrzec tę fundamentalną dobroć, którą w sobie masz. Nikt nie musi ci mówić, że jesteś dobrym człowiekiem, ojcem, matką, siostrą czy bratem.
Jakusho Kwong Roshi

 

Książkę można nabywać w naszych lokalnych ośrodkach medytacyjnych - najblizsza okazja 24 kwietnia w Gdańsku w czasie Wesaku, w zendo w Warszawie i w Poznaniu oraz w czasie Ceremonii Mountain Seat w dniu 7 maja w Kącikach k. Warszawy.

Całkowity dochód ze sprzedaży książki przeznaczony jest na budowę Ośrodka Zen w Kącikach!


Książka jest też dostępna w sprzedaży Wydawnictwa Charaktery: http://charaktery.eu/artykul/bez-poczatku-bez-konca-intymne-serce-zen