17 f 2018
 
 

Aktualności jesienne 2018

 
 

Drodzy, 11 października odbyło się spotkanie organizacyjne Sanghi Trójmiejskiej, z którego poniżej sprawozdanie, ale najpierw garść informacji o najbliższych wydarzeniach w mieście:

 

22 X (poniedziałek) godz. 20 – Sopot, DKF Teatr Atelier Na Plaży – film „Mistrzynie życia duchowego” //kino.trojmiasto.pl/Mistrzynie-zycia-duchowego-imp466635.html/ o niezwykłych mniszkach buddyjskich (reż. M. Dobrowolska)

 

23 X (wtorek) godz. 18 – UG Gdańsk Przymorze – wykład mistrza zen Doshina Michaela Nelsona - twórcy integralnego zen - więcej informacji www.facebook.com/events/340694883174756/ Zapraszamy serdecznie! Warto!

 

 

A poniżej najnowsze ustalenia:

Osoby odpowiedzialne za prowadzenie praktyki:

w czwartki w godz. 18 – 20 – Ewa Kaian, Zbyszek, Jacek, Jahoł

w soboty w godz. 18 – 20 – Ewa C, Krzysiu Z

w niedziele w godz. 9 – 11 – Krzysiu R, Jacek C

 

Kalendarz praktyk i wydarzeń:

28 X godz. 9 - 11 – praktyka w intencji pokoju w zendo, a o godz. 11 – Mowa Dharmy Jarka Kaiin, naszego mnicha i hoshiego, gassio!

 

24-25 XI – sesshin w zendo – prowadzenie - Ewa C; Mowa Dharmy – Jarek Kaiin

 

8 XII – sesshin Rohatsu w zendo (kto może poprowadzić?)

 

15 XII – studiowanie tekstu – Krzysiek Z.

 

W styczniu - studiowanie tekstu – Krzysiek J.

 

Wyświetlanie filmów w zendo – osoby odpowiedzialne za projekcję: Krzysiek J, Jacek, Jahoł, Zbyszek, Marek - prosimy o podanie tytułów i terminów; dotychczas zgłoszone: „Zaginione dzieci Buddy” (Marek) i „Taste of Tea” (Jahoł) i…(?)

 

Ponadto w styczniu planujemy prawdziwe wyjazdowe dwudniowe sesshin w Kamionce (lub w innym miejscu) - szykujcie się!!! Towarzyszyć nam będzie Jarek Kaiin!

 

Zaprosiliśmy też Mikołaja Uji, naszego opata na wykład publiczny i odosobnienie jednodniowe z dokusanami – czekamy na odpowiedź!

 

Trening doanów - Piotr J.

 

Spotkanie nt. historii i filozofii buddyzmu - poprowadzi i opowie Krzysiek J.

 

Niedługo szczegółowe terminy!

 

Kto chciałby włączyć się jeszcze do naszych wydarzeń i poprowadzić np. studiowanie tekstu lub inną formę praktyki – prosimy o kontakt z Ewą Czynczyk: ewaczyn@wp.pl

 

I jeszcze prośba do osób prowadzących studiowanie tekstu: prosimy o zgłoszenie tytułu książki, autora, rozdziału na ok. tydzień przed planowanym czytaniem – wtedy rozsyłamy informację dalej do nas wszystkich…

 

„Kiedy ktoś studiuje zen, dzięki praktyce powinien umieć zapomnieć, że jest uczniem zen. To tak, jak zapominanie o własnym „ja”. Kiedy o nim zapomnisz, stajesz się wolnym, zwykłym człowiekiem.”

Jakusho Kwong Roshi „Bez Początku, bez Końca”

 

Gassio, Ewa Dharma Wind

zendo Trzy Skarby